Viete, prečo vlády nútia ľudí využívať bezhotovostné platby?

 

 

 

V západnom svete modernizácia prináša rôzne vylepšenia ako napríklad bezhotovostné bankovníctvo. Na prvý pohľad má to bez rozporu množstvo výhod, ktoré ocenia mnohí z nás. Nejde len o bezpečnosť peňazí, hlavne ide o určitý komfort s ich manipuláciu i platením. Málokto si však uvedomuje, že stále rastie tlak na využívanie bezhotovostných platieb a bankových operácií. Žiaľ ľudia v tejto oblasti príliš nerozmýšľajú, neuvedomujú si, že všetko smeruje k tomu aby časom klasická hotovosť tak povediac zanikla. Teda aspoň v západnom svete. Poviete si, veď to nevadí, uľahčí to život, ale neuvedomujete si, čo to skutočne prináša. Akési finančné otroctvo! 

Áno, otroctvo. Dobre čítate. Nejde len o komplexnú kontrolu štátu a vlády nad finančnými tokmi medzi obyvateľstvom, ide tam aj o niečo iné. Je to predovšetkým jedna obrovská lobby bankových domov a majiteľov bánk. Pre každého jedného majiteľa banky je základom mať množstvo klientov, ktorí majú na svojom účte uložené peniaze. Či už je to bežný účet na ktorý chodia výplaty, alebo rôzne druhy šetriacich, životných a investičných účtov. Ľudia im dávajú svoje peniaze a za to sa tešia z úrokov. Smiešnych úrokov! Tieto isté peniaze zas banka požičia inému za oveľa vyššie úroky a tak to ide dokola. Lenže ľudia vidia, ako to chodí a stále sa objavujú snahy obyvateľstva radšej používať peniaze, ako služieb bánk. 

Viete bankovníctvo je najväčší biznis, aký sa dal vymyslieť. A práve v ňom sa zarábajú tie najväčšie peniaze, preto majitelia bankových domov disponujú nie len obrovskými sumami peňazí, ale sponzorujú cez nastrčené figúrky všetky možné voľby a kandidatúry politikov. Takže majú neskutočnú moc diktovať politikom aké zákony je vhodné prijať. Samozrejmosťou je, že svoj biznis chcú rozvíjať a na to využívajú politikov, cez schválené zákony. Finančné zákony. 

Ako napríklad ten zákon, ktorý určuje výšku hotovostných platieb. Potom sa netreba čudovať tomu, že sa stále viac znižujú maximálne výšky hotovostných platieb dané zákonom a vládou. Vraj ide o boj proti únikom daní, proti praniu špinavých peňazí a ich legalizáciou, či dokonca boj proti teroristickým organizáciám. A tento vládny prístup má množstvo reálnych a zdôvodniteľných podkladov, o tom nie sú samozrejme žiadne pochybnosti. 

Ale stále za tým stojí bankárska lobby! Tá je všade prítomná. Kamarát, majiteľ banky vždy hovorí, že ideálny stav nastane vtedy, keď plebs (bežní občania) sa ani nedostanú do styku s hotovosťou. Ich výplata príde na účet, za vedenie ktorého si samozrejme musia zaplatiť, následne všetky poplatky spojené s domom, životom a nákupmi budú sa riešiť len bezhotovostným prevodom, ideálne zase za nejaký poplatok. Zvyšok im ostane na účte a ten sa použije na investície a hypotéky banky. Toto je prosím pekne ideál pre majiteľov bánk. Prepáčte to označenie bežných ľudí ako plebsom, skutočne veľmi bohatí ľudia považujú obyčajných ľudí za podradných, ako keby hľadeli na neumytých bezdomovcov. Ale to len tak na okraj spomínam. 

Majitelia bánk si uvedomujú, že ľudia nie sú úplne sprostí, aj keď snahou spoločnosti je vytvoriť konzumné stádo, ktoré bude súhlasiť so všetkým, čo vláda zavedie a povie. Ale veľa ľudí je hlúpych, nevidia, čo s to deje, ich zaujímajú umelé vzory, honba za bohatstvom, hlúpe seriály a konzum. Tento ich život, či životný štýl z nich robí poslušné stádo, oddané vláde a usmiatym politikom. Práve preto sa stále zameriavajú bankári na ovplyvňovanie zákonov, ktoré nútia obyvateľstvo, aby používali výhradne medzibankové prevody a elektronické bankovníctvo, totiž v tom je budúcnosť ich rastúceho zisku. Veď aj práca s hotovosťou značí náklady a čím menej nákladov banka má, tým viac môže zarobiť. Paradoxne s rastúcou digitalizáciou a zjednodušovaním bankových operácií neklesajú poplatky, ale naopak skôr rastú. Majitelia bánk chcú jednoducho stále viac peňazí a zisku. 

Viete ľudia si zvyknú na všetko a hlavne mladí ľudia, ktorí už žijú vo svete, či skôr veku elektronického obchodovania. Avšak staršia generácia dáva stále prednosť hotovosti a to sa veľmi ani nezmení. Teda zmení, nútene. V konečnom dôsledku aj táto generácia sa musí prispôsobiť, či sa jej to páči, alebo nie. Zákony jednoducho nepustia. 

A tak jedného dňa sa dostaneme do štádia, keď banky a vláda prevezmú moc aj nad peniazmi bežných ľudí. Číslo účtu bude povinné pre každého, rovnako ako preukaz totožnosti. Majitelia bánk budú bohatnúť do neuveriteľných výšok a vláda získa stopercentnú kontrolu nad každým jedným človekom. Bude vedieť, čo kupujete, čo si platíte, čo jete. Ale týmto to nekončí, ak budú mať ľudia peniaze len v bankách, stanú sa s nich doslovne otroci. Stačí potom len málo, náznak občianskej neposlušnosti, či názorového rozkolu a vláda Vám veľmi rýchlo zmrazí peniaze na účtoch. Darmo sa rozhodnete potom utiecť pred nespravodlivosťou, bez peňazí sa ďaleko nedostanete. 

Vždy sa nájdu ľudia, ktorí nesúhlasia s takýmto názorom. Naivne veria, že obmedzenie hotovostných platieb zníži rozmach mafiánskych skupín a čierneho obchodu. Ale je to obdobné, ako keď vládla prohibícia alkoholu, aj keď bol alkohol zakázaný pilo sa stále a možno aj viac ako bolo zvykom. Viete, čierny obchod a sivá ekonomika bude vždy o krok vopred pred štátom a vládou. Nie je to však v tom nekonečnom boji dobra a zla, boji zločincov a polície. Veľkí zločinci totižto nemajú strach, lebo ich prsty siahajú až do sfér najbohatších ľudí a samozrejme politiky. A to je hlavný dôvod prečo sú o krok vopred. Veľmi dobre vedia dopredu, čo plánuje vláda a polícia, poznajú ich metódy vyšetrovania. 

A pranie špinavých peňazí? Zabudnite na hotovosť, to sa v najvyšších kruhoch už nenosí! Ilegálny obchod všetkého druhu je dnes na takej sofistikovanej úrovni, že to by ste ani neverili. Už aj napríklad za drogy sa platí bezhotovostne, oficiálne sa kupuje licencia za užívanie nepotrebného softvéru a v skutočnosti je to platba za kilogram drogy. Alebo sa platidlom stávajú cenné papiere, podiely vo firmách, či výherné žreby s istou výhrou v lotérií. To si nevymýšľam, taká je realita! 

Tento článok je len malým varovaním, či takou negatívnou prognózou, čo sa kľudne môže stať v budúcnosti. Všetko niekam smeruje a netreba veľa, aby si človek domyslel až kam to môže ísť. Ale toto už nič nemá spoločné s demokraciou a slobodou. Tá skutočná sloboda sa kamsi stráca do neznáma. Vždy ma napadne v prenesenom význame krásny výrok, že puška visiaca na stene je znakom slobody a úlohou vlády je postarať sa o to, aby tam aj zostala visieť. Práve tá puška uisťuje jej majiteľa, že má svoj život vo svojich rukách a môže sa kedykoľvek brániť ak nastane neprávosť. Ale čo, veď za chvíľu nám prezident pod rúškou „demokracie 21. storočia“ aj tie pušky poberie.

 

Zdroj: http://www.darwin.sk/viete-preco-vlady-nutia-ludi-vyuzivat-bezhotovostne-platby.html